Nie je tajomstvom, že veľké množstvo zdravotných problémov majú psychosomatický základ. Ak nie je zdravá duša, nie je zdravé ani telo. Naša hlava je veľký veliteľ celého tela. Je mnoho prípadov, kedy k nám do centra príde pacient, ktorý má pretrvávajúce ťažkosti, ale všetky klinické vyšetrenia sú negatívne, resp. nie je okrem drobností možné nájsť žiadnu vážnu chorobu, ktorú by bolo možné vyliečiť dostupnými metódami a liekmi. Pacient nie je spokojný, pretože má bolesti, cíti sa zle a chcel by počuť od nášho lekára, čo mu je a najmä, aby ho vyliečil a jeho ťažkostí ho zbavil. Mnohí pacienti chodia od lekára k lekárovi a sú frustrovaní, že mu nikto nevie pomôcť. Ale pri tom je chorá duša, ktorá žiaľ trápi aj telo.

Našou snahou je skutočne pacientovi pomôcť, vyliečiť ho a chceme, aby sa mal dobre. Veď to je vizitkou nášho centra - spokojný a zdravý pacient. Ak však vyčerpajú naši lekári všetky možnosti, tak je potrebné pomôcť si doplnkovými metódami. Nie je nič nezvyčajné, nič zahanbujúce na tom, vyhľadať psychológa, psychoterapeuta a o svojom možnom probléme sa porozprávať na odbornej úrovni. Je to absolútne bežné a priam nutné v dnešnom rýchlom svete, aby určité ochorenia boli okrem klinickej medicíny doplnené aj psychológom a sedeniami.

Naše centrum spolupracuje s psychoterapeutkou Mgr. Zuzanou Sidorovou, ktorá má dlhoročnú prax a vynikajúce skúsenosti s poradenstvom pri ochoreniach s psychosomatickým pôvodom, s podporou pri vysporiadaní sa a prijatí nového ochorenia, ktoré je na celý život, so vzniknutými prekážkami súvisiacimi s ochorením alebo poskytne "len" príjemný rozhovor v čase, keď už máte pocit, že neviete kam.

Viac o Mgr. Sidorovej si môžete pozrieť tu.

Psychoterapiou je možné riešiť rôzne životné ťažkosti:

➡️osobnostné a emocionálne problémy

➡️vzťahové problémy (partnerské, pracovné, vo vzťahu s deťmi alebo rodičmi a pod.)

➡️dlhodobé zmeny zdravotného stavu (pre pacientov a ich rodinných príslušníkov)

➡️strata partnera, dieťaťa alebo blízkej osoby (jednotlivcovi, partnerom aj rodine)

➡️práca na vlastnom osobnostnom raste

➡️po hospitalizácii na psychiatrickej klinike ako doplnková liečba popri medikamentóznej liečbe

➡️úzkosti

➡️depresie

➡️poruchy telesného zdravia

➡️poruchy sexuálneho života

a iné

Pre viac informácií a objednania s ana termín kontkatujte priamo Mgr. Zuzanu Sidorovú na nasledovných kontaktných údajoch: https://celero.sk/kontaktny-formular/ (alebo dajte tu a preklik na tuto podstranku)

Otváracie hodiny


Rezervácia vyšetrenia

Zoznámte sa

Personál nášho centra


Rebeka Lakatošová

Detská sestra

Zobraziť viac


Margaréta Kačníková

Ekonomické oddelenie

Zobraziť viac

MUDr.
Barbora Kadlečková (Zacharová)

Gastroenterológ pre dospelých

Zobraziť viac

MUDr.
Michaela Dzuriková

Gastroenterológ pre dospelých

Zobraziť viac

12

+

Interných špecialistov

16800

+

Spokojných pacientov

80000

+

Termínov vyšetrení

Referencie pacientov

References photo

Erika D.

Košice

Slovami sa to nedá popísať.. Veľké Ďakujem za všetko, za úžasnú starostlivosť vďaka ktorej sa cítim ako zdravý človek a som aj vďaka Vám už dlho v remisii.. ďakujem

References photo

Janka I.

Bratislava

Dobrý deň, nebyť ASSIDUA  a detskej doktorky MUDr. Juricovej, tak dcérka sa trápi v bolestiach a stále sme častými návštevníkmi interného oddelenia, gastro a laktózovej ambulancii a roky by sme museli zisťovať čo jej vlastne je a aký zápal v tele má. Ale tu pod jednou strechou, pár vyšetrení tesne po prepustení z nemocnice Kramáre vieme presne čo dcérke je a liečenie prebieha úplne v pohode v klude s úsmevom a bez hospitalizácie. Síce vstupná cena sa nám zvýšila, ale spokojnosť je na našej strane a preto odporúčam mladým starým ASSIDUO:-)

References photo

Martin Q.

Michalovce

Môj prvý kontakt s ASSIDUO začal mojim emailom na recepciu. Bol som toho času na tom veľmi zle (UC Mayo score 3) a doslova som prosil o pomoc. Promtnosť, ľudskosť a ochota pomôcť bola od prvého kontaktu očividná. Po preštudovaní mojej zdravotnej dokumentácie sa ma ujala pani primárka MUDr. Kadlečková. Bol som bezradný a odrazu mi niekto chcel pomôcť? Práve to ma inšpirovalo k tomu, aby som spojil všetky sily a moje znalosti a pracoval na knihe Zdravo a kreatívne venovanej pacientom s IBD. Na knihe som pracoval viac ako 2 roky s elitnými kuchármi, kamarátmi ktorých som nazval kuchári so srdcom. Na knihe spolupracovala aj pani primárka MUDr.Kadlečková a naša IBD psychologička Mgr. Malik. 12.júla 2019 som oslávil 2 roky v úplnej remisii ochorenia. Myslím, že to hovorí za všetko. Nekonečná vďaka celému ASSIDUO za starostlivosť, ktorá presahuje všetky mýty o zdravotníctve.

References photo

Peter M.

Bratislava

Ako dlhoročný klient centra rád konštatujem, že do relatívne skromného počtu moderných zdravotníckych zariadení u nás, pribudlo Assiduo, ktoré spĺňa nároky podstatne vyššie ako sme bežne zvyknutí. Príjemné prostredie,dobré technické vybavenie, progresívny spôsob objednávania a kontaktu s pacientom, a najmä veľmi milý spôsob komunikácie personálu predurčuje centrum byť vzorom, ako by to v našom zdravotníctve malo vyzerať.