Čo to je?

Kolonoskopia je vyšetrenie hrubého čreva ohybným prístrojom- kolonoskopom, ktorý sa zavádza kolonoskop cez konečník a postupuje hrubým črevom až do jeho začiatočnej časti (slepého čreva) v prípade potreby až do koncového úseku tenkého čreva (terminálne ileum – vstup do tenkého čreva).

Expresný termín kolonoskopického vyšetrenia

Potrebujete urgentné kolonoskopické vyšetrenie? Garantujeme Vám najskorší možný termín mimo ordinačných hodín! Pre viac informácií píšte na recepcia@assiduo.sk alebo volajte na +421 918 851 004

Pre koho je určené?

Kolonoskopia je odporučená pacientom v nasledujúcich prípadoch:

 • vyšetrenie pacienta s krvácaním do zažívacieho traktu, ktoré sa prejaví viditeľnou prítomnosťou krvi v stolici
 • pozitívny test na prítomnosť skrytého (okultného) krvácania
 • anémia z nedostatku železa nejasného pôvodu
 • pri bolestiach v dolnej časti brucha
 • pri nafukovaní a plynatosti
 • pri poruchách črevnej pasáže (hnačky, zápchy)
 • pri podozrení na nádorové ochorenia
 • pri sledovaní pacientov s pozitívnou rodinnou anamnézou (výskyt kolorektálneho karcinómu)
 • pri sledovaní pacientov s ulceróznou kolitídou
 • pri sledovaní pacientov s chronickým zápalovým procesom (M. Crohn, určenie rozsahu zápalovej aktivity, upresnenie diagnózy a ďalšieho liečebného postupu)
 • pri pravidelnom sledovaní pacientov po endoskopickom prípadne operačnom odstránení polypov, interval kontroly a sledovania sa určuje individuálne

Ako prebieha vyšetrenie?

Ako príprava pred kolonoskopickým vyšetrením sa používa lokálna anestézia. Okolie konečníka a koniec prístroja sa potrie znecitlivejucim prípravkom vo forme gélu. V rámci úľavy pred vyšetrením alebo počas neho je možné podať vnútrožilovo (cez zavedenú kanylu) Midazolam. Po podaní vnútrožilovej premedikácie sa pacient počas vyšetrenia sleduje pulzoximetrom. Aplikácia sedácie navodí spánok, útlm vnímania a oslabuje pamäť počas zákroku.
Pacient po podaní sedácie nesmie ísť domov sám, musí mať so sebou doprovod ! Rovnako by sa nemal prepravovať hromadnými dopravnými prostriedkami bez doprovodu a šoférovať motorové vozidlo až do 24 hodín po výkone.
Sedem dní pred vyšetrením nemôže pacient užívať lieky na riedenie krvi (napr. Anopyrin, Warfarin...). Poraďte sa so svojím ošetrujúcim lekárom (kardiológom, internistom...) ohľadom vynechania tejto liečby.
Na vyšetrenie si prineste výsledok krvného obrazu a hemokoagulačné vyšetrenie – INR, APTT, nie staršie ako 7-10 dní.

Príprava na vyšetrenie

Ku kolonoskopickému vyšetreniu je potrebné vykonať prípravu na očistu hrubého čreva. Dôkladné vyčistenie je základnou podmienkou umožňujúcou spoľahlivé posúdenie nálezu na sliznici hrubého čreva.
Prípravu pred kolonoskopiou podľa času Vášho vyšetrenia a predpísaného prípravku si môžete stiahnuť nižšie.

 

Prípravok Čas vyšetrenia medzi 7:00 - 9:30 Čas vyšetrenia po 9:30
FORTRANS STIAHNUŤ STIAHNUŤ
CLENSIA   STIAHNUŤ
MOVIPREP STIAHNUŤ STIAHNUŤ
PICOPREP   STIAHNUŤ

 

Otváracie hodiny

Gastroenterológia

Pon. - Pia.: 07:30 - 15:30

So. - Ne.: Zatvorené


recepcia@assiduo.sk

+421 2 381 085 11

Rezervácia vyšetrenia

Služby

Konzultácie

Čo to je? Ambulantná gastroenterologická konzultácia je osobný pohovor a vyšetrenie lekárom ktorý zistí druh...

Endoskopické vyšetrenie

Čo to je? Gastrofibroskopia (GFS) je endoskopické vyšetrenie hornej časti tráviaceho traktu. Pre koho je...

Endoskopické vyšetrenie v celkovej anestéze

Čo to je? V našom gastroenterologickom centre ASSIDUO poskytujeme aj služby komplexného endoskopického vyšetrenia pacienta...

Dychové testy

Už ako neodmysliteľnou súčasťou ASSIDUO gastroenterologického centra je aj ponuka rôznych dychových  testov. Dychovými testami...

Detská gastroenterológia

Čo to je? Gastroenterologické centrum ASSIDUO je jedno z mála centier tohto zamerania, ktoré disponuje...

Odbery

Dôležitou súčasťou vytvorenia si komplexného obrazu o stave pacienta a indikácie následnej liečby sú aj odbery. V ranných...

Zoznámte sa

Personál nášho centra


Júlia Dorošinyiová

Recepcia

Zobraziť viac

MUDr.
Moath Shatnawi

Gastroneterológ pre dospelých, primár

Zobraziť viac

MUDr.
Lýdia Juricová

Detský gastroenterológ

Zobraziť viac

Bc.
Jolana Szögediová

Dychové testy, endoskopická setra, chirurgická sestra

Zobraziť viac

12

+

Interných špecialistov

16800

+

Spokojných pacientov

80000

+

Termínov vyšetrení

Referencie pacientov

References photo

Erika D.

Košice

Slovami sa to nedá popísať.. Veľké Ďakujem za všetko, za úžasnú starostlivosť vďaka ktorej sa cítim ako zdravý človek a som aj vďaka Vám už dlho v remisii.. ďakujem

References photo

Janka I.

Bratislava

Dobrý deň, nebyť ASSIDUA  a detskej doktorky MUDr. Juricovej, tak dcérka sa trápi v bolestiach a stále sme častými návštevníkmi interného oddelenia, gastro a laktózovej ambulancii a roky by sme museli zisťovať čo jej vlastne je a aký zápal v tele má. Ale tu pod jednou strechou, pár vyšetrení tesne po prepustení z nemocnice Kramáre vieme presne čo dcérke je a liečenie prebieha úplne v pohode v klude s úsmevom a bez hospitalizácie. Síce vstupná cena sa nám zvýšila, ale spokojnosť je na našej strane a preto odporúčam mladým starým ASSIDUO:-)

References photo

Martin Q.

Michalovce

Môj prvý kontakt s ASSIDUO začal mojim emailom na recepciu. Bol som toho času na tom veľmi zle (UC Mayo score 3) a doslova som prosil o pomoc. Promtnosť, ľudskosť a ochota pomôcť bola od prvého kontaktu očividná. Po preštudovaní mojej zdravotnej dokumentácie sa ma ujala pani primárka MUDr. Kadlečková. Bol som bezradný a odrazu mi niekto chcel pomôcť? Práve to ma inšpirovalo k tomu, aby som spojil všetky sily a moje znalosti a pracoval na knihe Zdravo a kreatívne venovanej pacientom s IBD. Na knihe som pracoval viac ako 2 roky s elitnými kuchármi, kamarátmi ktorých som nazval kuchári so srdcom. Na knihe spolupracovala aj pani primárka MUDr.Kadlečková a naša IBD psychologička Mgr. Malik. 12.júla 2019 som oslávil 2 roky v úplnej remisii ochorenia. Myslím, že to hovorí za všetko. Nekonečná vďaka celému ASSIDUO za starostlivosť, ktorá presahuje všetky mýty o zdravotníctve.

References photo

Peter M.

Bratislava

Ako dlhoročný klient centra rád konštatujem, že do relatívne skromného počtu moderných zdravotníckych zariadení u nás, pribudlo Assiduo, ktoré spĺňa nároky podstatne vyššie ako sme bežne zvyknutí. Príjemné prostredie,dobré technické vybavenie, progresívny spôsob objednávania a kontaktu s pacientom, a najmä veľmi milý spôsob komunikácie personálu predurčuje centrum byť vzorom, ako by to v našom zdravotníctve malo vyzerať.