Kladieme veľký dôraz na individuálny a diskrétny prístup. Návšteva proktológa môže byť stresujúca, čo si v našom centre uvedomujeme a preto sa snažíme k pacientom pristupovať v maximálnej miere empaticky a citlivo. Vaša dôvera je pre nás dôležitá a zaväzujúca.

Vstupné vyšetrenie spočíva v dôvernom rozhovore pacienta s lekárom a objasnením jeho ťažkostí a príznakov. Rozhovor, alebo tiež anamnéza, je prvá a veľmi dôležitá časť potrebná pre určenie správnej diagnózy.

Samotné vyšetrenie je bezbolestné s minimálnym diskomfortom pre pacienta.

Vyšetrenie prebieha na lôžku, zvyčajne na ľavom boku pomocou inšpekcie, palpácie a inštrumentária. Vyšetrenie začína inšpekciou perianálnej oblasti. Už v tejto fáze vyšetrenia je možné odhaliť príčiny svrbenia, výrastkov poprípade bolestí v oblasti análneho otvoru.
Ďalej nasleduje anoskopia, čo je vyšetrenie análneho kanála a konca konečníka so zameraním na trhlinu,  hemoroidálne ochorenie, polypy análneho kanála či zápal.

Následne, v indikovaných prípadoch, lekár pokračuje vo vyšetrení videorektoskopiou (špeciálnou optickou jednotkou) s inštrumentárnym vyšetrením konečníka do maximálnej hĺbky 15 cm od análneho otvoru a s možnosťou odhalenia nezhubných, ale i zhubných ochorení konečníka.

Obraz zo špeciálnej optickej jednotky môže pacient sledovať na veľkom monitore. Lekár detailne vysvetlí a ukáže podstatu jeho problému a navrhne pacientovi možnosti riešenia.

Našou nepopierateľnou výhodou je diagnostikovanie a riešenie ochorení hrubého čreva a konečníka v spolupráci s gastroenterologickým tímom špičkových odborníkov a farmakológom.

 

Ako sa pripraviť na prvé vyšetrenie u proktológa?

Príprava na vstupné vyšetrenie k nášmu proktológovi vôbec nie je zložitá.

Pred prvou návštevou proktologickej ambulancie je potrebné, aby si každý pacient aplikoval do konečníka glycerínové čapíky, ktoré možno poznáte aj pod názvom glycerínové čípky. Tie sú k dispozícii v každej lekárni a sú voľnopredajné, čo znamená, že pacient na ich kúpu nepotrebuje ani recept od lekára.

Postup prípravy pred vyšetrením je nasledovný:

  1. Večer pred plánovaným vyšetrením si zaveďte do konečníka 2 ks glycerínových čapíkov.
  2. V deň vyšetrenia, približne 2-3 hodiny pred termínom plánovaného vyšetrenia, si zaveďte do konečníka ďalšie 2 ks glycerínových čapíkov.

Po aplikácii glycerínových čapíkov sa ich pôsobenie prejaví do 10 až 30 minút vyprázdnením stolice.

Na vyšetrenie u proktológa nie je potrebné mať písomné odporúčanie, resp. výmenný lístok od všeobecného lekára!


Nebojte sa a navštívte nás! Prevencia je najlepšia liečba!

Otváracie hodiny

Proktológia

Pon.: 09:00 - 18:00

Pia.: 09:00 - 18:00


prokto@assiduo.sk

+421 917 655 137

Rezervácia vyšetrenia

Služby

Liečba bolestivej análnej trhliny

Análna trhlina je defekt, krvácajúca rana sliznice a kože konca análneho otvoru, ktorá je výrazne...

Liečba análnych duplikatúr

Análne duplikatúry znamenajú nahromadenie voľnej kože okolo análneho otvoru. U pacientov sa vyskytujú sa veľmi...

Odstránenie análnych polypov

Análne polypy sú nezhubné nádory análneho kanála vychádzajúce zo sliznice. Môžu byť tzv. prisadnuté alebo...

Liečba perianálnej trombózy

K vzniku perianálnej trombózy dochádza vtedy, keď sa na vonkajšom hemoroidnom uzle vytvorí zrazenina. Ide...

Liečba análneho svrbenia

Svrbenie v oblasti análneho otvoru je spôsobené podráždením kože okolo análneho otvoru.Je to nepríjemný, obmedzujúci problém,...

Liečba hemoroidov a krvácanie z konečníka

Hemoroidy (zlatá žila) Hemoroidy (veľmi často nesprávne uvádzané ako hemeroidy) sú najčastejším proktologickým ochorením a...

12

+

Interných špecialistov

16800

+

Spokojných pacientov

80000

+

Termínov vyšetrení

Referencie pacientov

References photo

Erika D.

Košice

Slovami sa to nedá popísať.. Veľké Ďakujem za všetko, za úžasnú starostlivosť vďaka ktorej sa cítim ako zdravý človek a som aj vďaka Vám už dlho v remisii.. ďakujem

References photo

Janka I.

Bratislava

Dobrý deň, nebyť ASSIDUA  a detskej doktorky MUDr. Juricovej, tak dcérka sa trápi v bolestiach a stále sme častými návštevníkmi interného oddelenia, gastro a laktózovej ambulancii a roky by sme museli zisťovať čo jej vlastne je a aký zápal v tele má. Ale tu pod jednou strechou, pár vyšetrení tesne po prepustení z nemocnice Kramáre vieme presne čo dcérke je a liečenie prebieha úplne v pohode v klude s úsmevom a bez hospitalizácie. Síce vstupná cena sa nám zvýšila, ale spokojnosť je na našej strane a preto odporúčam mladým starým ASSIDUO:-)

References photo

Martin Q.

Michalovce

Môj prvý kontakt s ASSIDUO začal mojim emailom na recepciu. Bol som toho času na tom veľmi zle (UC Mayo score 3) a doslova som prosil o pomoc. Promtnosť, ľudskosť a ochota pomôcť bola od prvého kontaktu očividná. Po preštudovaní mojej zdravotnej dokumentácie sa ma ujala pani primárka MUDr. Kadlečková. Bol som bezradný a odrazu mi niekto chcel pomôcť? Práve to ma inšpirovalo k tomu, aby som spojil všetky sily a moje znalosti a pracoval na knihe Zdravo a kreatívne venovanej pacientom s IBD. Na knihe som pracoval viac ako 2 roky s elitnými kuchármi, kamarátmi ktorých som nazval kuchári so srdcom. Na knihe spolupracovala aj pani primárka MUDr.Kadlečková a naša IBD psychologička Mgr. Malik. 12.júla 2019 som oslávil 2 roky v úplnej remisii ochorenia. Myslím, že to hovorí za všetko. Nekonečná vďaka celému ASSIDUO za starostlivosť, ktorá presahuje všetky mýty o zdravotníctve.

References photo

Peter M.

Bratislava

Ako dlhoročný klient centra rád konštatujem, že do relatívne skromného počtu moderných zdravotníckych zariadení u nás, pribudlo Assiduo, ktoré spĺňa nároky podstatne vyššie ako sme bežne zvyknutí. Príjemné prostredie,dobré technické vybavenie, progresívny spôsob objednávania a kontaktu s pacientom, a najmä veľmi milý spôsob komunikácie personálu predurčuje centrum byť vzorom, ako by to v našom zdravotníctve malo vyzerať.