Análne polypy sú nezhubné nádory análneho kanála vychádzajúce zo sliznice. Môžu byť tzv. prisadnuté alebo na stopke rôznej dĺžky a veľkosti. Veľakrát sú vedľajším nálezom pri inštrumentálnom vyšetrení hrubého čreva alebo konečníka.
Pri neodbornom vyšetrení môžu byť zamieňané za pokročilú formu hemoroidálneho ochorenia alebo si ho môžu pomýliťaj v dôsledku zmien pri dlhotrvajúcej, chronickej trhline.

Príznaky, ktoré sú spojené s análnymi polypmi, sú:

  • svrbenie,
  • hlienový výtok,
  • krvácanie,
  • vybiehanie von z análneho otvoru pri stolici,
  • urgencie, nutkanie na stolicu.

Dôležité je odlíšenie polypov od zhubných nádorov konečníka a začiatku análneho kanála.
Ak máte podozrenie na análny polyp, neváhajte a navštívte nášho špecialistu, ktorý Vám odoberie vzorky na histologické vyšetrenie. Bude potrebné aj vyšetrenie celého hrubého čreva, ktoré pomôže pri odhalení možných polypov na sliznici hrubého čreva a konečníka.

Naše centrum, ako jedno z mála pracovísk, poskytuje v problematike análnych polypov komplexnú starostlivosť. Náš tím špičkových gastroenterológov Vám v spolupráci s proktológom individuálne navrhne diagnostický proces a liečbu, bez nutnosti návštevy ďalšieho odborníka.

Máme dlhoročné skúsenosti s riešením análnych polypov, preto môžete mať dôveru v to, že sa u nás zveríte do najlepších rúk odborníkov.

Pri odstraňovaní polypov análneho kanála pristupujeme k pacientom individuálne, v závislosti od nálezu pri vyšetrení. Pri bežných polypoch postupujeme bezbolestne a bez nutnosti akejkoľvek anestézie či hospitalizácie.

Sme pripravení odpovedať na všetky Vaše otázky.

Otváracie hodiny

Proktológia

Pon.: 09:00 - 18:00

Pia.: 09:00 - 18:00


prokto@assiduo.sk

+421 917 655 137

Rezervácia vyšetrenia

Služby

Vstupné vyšetrenie a konzultácia u proktológa

Kladieme veľký dôraz na individuálny a diskrétny prístup. Návšteva proktológa môže byť stresujúca, čo si...

Liečba bolestivej análnej trhliny

Análna trhlina je defekt, krvácajúca rana sliznice a kože konca análneho otvoru, ktorá je výrazne...

Liečba análnych duplikatúr

Análne duplikatúry znamenajú nahromadenie voľnej kože okolo análneho otvoru. U pacientov sa vyskytujú sa veľmi...

Liečba perianálnej trombózy

K vzniku perianálnej trombózy dochádza vtedy, keď sa na vonkajšom hemoroidnom uzle vytvorí zrazenina. Ide...

Liečba análneho svrbenia

Svrbenie v oblasti análneho otvoru je spôsobené podráždením kože okolo análneho otvoru.Je to nepríjemný, obmedzujúci problém,...

Liečba hemoroidov a krvácanie z konečníka

Hemoroidy (zlatá žila) Hemoroidy (veľmi často nesprávne uvádzané ako hemeroidy) sú najčastejším proktologickým ochorením a...

12

+

Interných špecialistov

16800

+

Spokojných pacientov

80000

+

Termínov vyšetrení

Referencie pacientov

References photo

Erika D.

Košice

Slovami sa to nedá popísať.. Veľké Ďakujem za všetko, za úžasnú starostlivosť vďaka ktorej sa cítim ako zdravý človek a som aj vďaka Vám už dlho v remisii.. ďakujem

References photo

Janka I.

Bratislava

Dobrý deň, nebyť ASSIDUA  a detskej doktorky MUDr. Juricovej, tak dcérka sa trápi v bolestiach a stále sme častými návštevníkmi interného oddelenia, gastro a laktózovej ambulancii a roky by sme museli zisťovať čo jej vlastne je a aký zápal v tele má. Ale tu pod jednou strechou, pár vyšetrení tesne po prepustení z nemocnice Kramáre vieme presne čo dcérke je a liečenie prebieha úplne v pohode v klude s úsmevom a bez hospitalizácie. Síce vstupná cena sa nám zvýšila, ale spokojnosť je na našej strane a preto odporúčam mladým starým ASSIDUO:-)

References photo

Martin Q.

Michalovce

Môj prvý kontakt s ASSIDUO začal mojim emailom na recepciu. Bol som toho času na tom veľmi zle (UC Mayo score 3) a doslova som prosil o pomoc. Promtnosť, ľudskosť a ochota pomôcť bola od prvého kontaktu očividná. Po preštudovaní mojej zdravotnej dokumentácie sa ma ujala pani primárka MUDr. Kadlečková. Bol som bezradný a odrazu mi niekto chcel pomôcť? Práve to ma inšpirovalo k tomu, aby som spojil všetky sily a moje znalosti a pracoval na knihe Zdravo a kreatívne venovanej pacientom s IBD. Na knihe som pracoval viac ako 2 roky s elitnými kuchármi, kamarátmi ktorých som nazval kuchári so srdcom. Na knihe spolupracovala aj pani primárka MUDr.Kadlečková a naša IBD psychologička Mgr. Malik. 12.júla 2019 som oslávil 2 roky v úplnej remisii ochorenia. Myslím, že to hovorí za všetko. Nekonečná vďaka celému ASSIDUO za starostlivosť, ktorá presahuje všetky mýty o zdravotníctve.

References photo

Peter M.

Bratislava

Ako dlhoročný klient centra rád konštatujem, že do relatívne skromného počtu moderných zdravotníckych zariadení u nás, pribudlo Assiduo, ktoré spĺňa nároky podstatne vyššie ako sme bežne zvyknutí. Príjemné prostredie,dobré technické vybavenie, progresívny spôsob objednávania a kontaktu s pacientom, a najmä veľmi milý spôsob komunikácie personálu predurčuje centrum byť vzorom, ako by to v našom zdravotníctve malo vyzerať.