Análne duplikatúry znamenajú nahromadenie voľnej kože okolo análneho otvoru. U pacientov sa vyskytujú sa veľmi často a takmer vždy sú benígne (neškodné). Obyčajne si ich pacienti zamieňajú za hemoroidy. Análna duplikatúra môže byť jedna, dve alebo v niektorých prípadoch ich môže byť niekoľko, cirkulárne usporiadaných okolo celého análneho otvoru.

Často sú takzvaným „nevinným okoloidúcim“ popri inom prebiehajúcom ochorení v oblasti análneho kanála a konečníka.

Vyskytujú sa súbežne s hemoroidálnym ochorením,pri zmenšení alebo tiež regresii vonkajších hemoroidálnych uzlov. Pôvodne napnutá koža ostáva voľná a zmnožená. Taktiež môžu vzniknúť po prekonanej perianálnej trombóze, čiže zrazenine vo vonkajšom hemoroidálnom uzle.

Môžu byť i prejavom análnej trhliny- pri dlhotrvajúcom priebehu ochorenia organizmus vytvára nadbytočné tkanivá okolo análneho otvoru. V tomto prípade bývajú bolestivé hlavne pri vyprázdňovaní.

Chronické dráždenie z regulárneho hlienovitého výtoku z análneho kanála môže tiež viesť k tvorbe kožných duplikatúr. Dôkladná diagnostika so zameraním na odhalenie primárnej príčiny v mnohých prípadoch vedie k zmierneniu uvedeného.

Raritne môžu byť duplikatúry asociované i s Crohnovou chorobou, konkrétne s jej perianálnou formou.

Liečba


Liečba začína v prvom rade precíznou diagnostikou a spočíva v odhalení možných príčin vzniku duplikatúr. Preto sú u proktológa veľmi dôležité skúsenosti s ochoreniami análneho kanála, konečníka a perianálnej oblasti. Len v takomto prípade môže byť liečba účinná, a nie zbytočná, dokonca priam až škodlivá.

Pri trhline len samotné odstránenie duplikatúry a neriešenie trhliny ako takej vedie len k prehĺbeniu bolestí a v konečnom dôsledku k opätovnému vytvoreniu tkaniva.

Pri Crohnovej chorobe môže dokonca jej odstránenie viesť ku „katastrofe“ so vznikom nehojaceho sa defektu a zhoršeniu celkového stavu.

Náš tím má skúsenosti a vedomosti, ktoré Vám zabezpečia aby bola liečba cielená, nie zbytočná alebo dokonca pre pacienta škodlivá.

Odstránenie duplikatúr realizujeme ambulantne pomocou rádiofrekvencie /mäkký laser/ v lokálnej anestézii, a tak je zákrok bezbolestný. Rádiofrekvencia je moderná metóda, ktorá je šetrná k tkanivám, bez ich zbytočnej deštrukcie, s rýchlym nástupom hojenia a rekonvalescencie.
Nedovoľte, aby dlhodobé dráždenie z prítomných duplikatúr zhoršovalo kvalitu Vášho života a navštívte nášho proktológa.

Otváracie hodiny

Proktológia

Pon.: 09:00 - 18:00

Pia.: 09:00 - 18:00


prokto@assiduo.sk

+421 917 655 137

Rezervácia vyšetrenia

Služby

Vstupné vyšetrenie a konzultácia u proktológa

Kladieme veľký dôraz na individuálny a diskrétny prístup. Návšteva proktológa môže byť stresujúca, čo si...

Liečba bolestivej análnej trhliny

Análna trhlina je defekt, krvácajúca rana sliznice a kože konca análneho otvoru, ktorá je výrazne...

Odstránenie análnych polypov

Análne polypy sú nezhubné nádory análneho kanála vychádzajúce zo sliznice. Môžu byť tzv. prisadnuté alebo...

Liečba perianálnej trombózy

K vzniku perianálnej trombózy dochádza vtedy, keď sa na vonkajšom hemoroidnom uzle vytvorí zrazenina. Ide...

Liečba análneho svrbenia

Svrbenie v oblasti análneho otvoru je spôsobené podráždením kože okolo análneho otvoru.Je to nepríjemný, obmedzujúci problém,...

Liečba hemoroidov a krvácanie z konečníka

Hemoroidy (zlatá žila) Hemoroidy (veľmi často nesprávne uvádzané ako hemeroidy) sú najčastejším proktologickým ochorením a...

12

+

Interných špecialistov

16800

+

Spokojných pacientov

80000

+

Termínov vyšetrení

Referencie pacientov

References photo

Erika D.

Košice

Slovami sa to nedá popísať.. Veľké Ďakujem za všetko, za úžasnú starostlivosť vďaka ktorej sa cítim ako zdravý človek a som aj vďaka Vám už dlho v remisii.. ďakujem

References photo

Janka I.

Bratislava

Dobrý deň, nebyť ASSIDUA  a detskej doktorky MUDr. Juricovej, tak dcérka sa trápi v bolestiach a stále sme častými návštevníkmi interného oddelenia, gastro a laktózovej ambulancii a roky by sme museli zisťovať čo jej vlastne je a aký zápal v tele má. Ale tu pod jednou strechou, pár vyšetrení tesne po prepustení z nemocnice Kramáre vieme presne čo dcérke je a liečenie prebieha úplne v pohode v klude s úsmevom a bez hospitalizácie. Síce vstupná cena sa nám zvýšila, ale spokojnosť je na našej strane a preto odporúčam mladým starým ASSIDUO:-)

References photo

Martin Q.

Michalovce

Môj prvý kontakt s ASSIDUO začal mojim emailom na recepciu. Bol som toho času na tom veľmi zle (UC Mayo score 3) a doslova som prosil o pomoc. Promtnosť, ľudskosť a ochota pomôcť bola od prvého kontaktu očividná. Po preštudovaní mojej zdravotnej dokumentácie sa ma ujala pani primárka MUDr. Kadlečková. Bol som bezradný a odrazu mi niekto chcel pomôcť? Práve to ma inšpirovalo k tomu, aby som spojil všetky sily a moje znalosti a pracoval na knihe Zdravo a kreatívne venovanej pacientom s IBD. Na knihe som pracoval viac ako 2 roky s elitnými kuchármi, kamarátmi ktorých som nazval kuchári so srdcom. Na knihe spolupracovala aj pani primárka MUDr.Kadlečková a naša IBD psychologička Mgr. Malik. 12.júla 2019 som oslávil 2 roky v úplnej remisii ochorenia. Myslím, že to hovorí za všetko. Nekonečná vďaka celému ASSIDUO za starostlivosť, ktorá presahuje všetky mýty o zdravotníctve.

References photo

Peter M.

Bratislava

Ako dlhoročný klient centra rád konštatujem, že do relatívne skromného počtu moderných zdravotníckych zariadení u nás, pribudlo Assiduo, ktoré spĺňa nároky podstatne vyššie ako sme bežne zvyknutí. Príjemné prostredie,dobré technické vybavenie, progresívny spôsob objednávania a kontaktu s pacientom, a najmä veľmi milý spôsob komunikácie personálu predurčuje centrum byť vzorom, ako by to v našom zdravotníctve malo vyzerať.