Laserová epilácia Candela GentleLase PRO - svetová špička v laserovej epilácii


Čo je to laserová epilácia?

Laserová epilácia predstavuje v súčasnej dobe najúčinnejšiu metódu, pomocou ktorej vieme dosiahnuť trvalé odstránenie nežiadúceho ochlpenia v rôznych oblastiach na tele a na tvári.


Na akom princípe funguje laserová epilácia?

Základným princípom laserovej epilácie je tzv. selektívna fototermolýza - pôsobenie laserového lúča na melanín – farbivo, ktoré sa nachádza v maximálnej koncentrácii práve v cibuľkách chlpov v aktívnej rastovej fáze.  Melanín absorbuje energiu laserového lúča a dochádza k trvalému zániku vlasového folikulu. 

Náš alexandritový laser CANDELA gentleLASE PRO pracuje s vlnovou dĺžkou 755 nm, pri ktorej dochádza k vynikajúcej absorpcii svetelnej energie melanínom - čo zaručuje maximálnu efektivitu laserového ošetrenia. 
Výsledkom je hladká pokožka už po prvom ošetrení a trvalý efekt v čo najkratšom čase.

Unikátny systém chladenia  CRYO6  Zimmer robí laserovú epiláciu prijateľnou aj pre klientov s nižším prahom bolesti, ošetriť sa dajú veľmi komfortne aj veľmi citlivé oblasti - napr. intímne oblasti. 

Laserová epilácia okrem samotného ochlpenia odstraňuje aj ďalšie komplikácie súvisiace s odstraňovaním chĺpkov inými metódami, ako je zarastanie chlpov, zápaly, jazvy, pigmentové fľaky po vytrhávaní. 

Príprava na ošetrenie- pokyny pre klienta 

4 až 6 týždňov pred ošetrením sa vyhýbajte slnku, soláriu 
3 až 5 dní pred ošetrením nepoužívajte na ošetrovanú oblasť prípravky obsahujúce aktívne látky ako antibiotiká, AHA kyseliny
V deň ošetrenia nepoužívajte ani telové mlieko, olej, pri ošetreniach tváre je potrebné dôkladné odlíčenie 
Minimálne 4 týždne pred ošetrením si chĺpky nevytrhávajte, nevoskujte 
Minimálne dva týždne pred ošetrením nepoužívajte ani samoopaľovacie prípravky, nástreky
Chĺpky je možné odstraňovať bez korienkov – holením, depilačným krémom, skracovaním zastrihávačom.
Ideálna dĺžka chĺpkov pri vykonaní prvého ošetrenia je 1-3 mm (hmatateľné strnisko), nie DLHŠIE, preto odporúčame oholiť ošetrované oblasti nasledovne:                
▫️predkolenia – 3 – 5 dní pred zákrokom                  
▫️stehná – 5 – 7 dní pred zákrokom                          
▫️bikiny, intim, podpazušie – 1 – 2 dni pred zákrokom
▫️hrudník, brucho, chrbát u mužov – 1 – 2 dni pred zákrokom
▫️horná pera, brada – pri jemnejšom ochlpení (hlavne nad hornou perou a na rukách) nie je potrebné ochlpenie odstraňovať, pri tvrdšom ochlpení odporúčame chĺpky zastrihnúť - strojčekom na vlasy, bradu, zastrihávačom chlpov
Na ošetrenie bikín, intímnych oblastí si doneste bavlnené spodné prádlo - tangá nohavičky bielej alebo telovej farby


Ako prebieha laserová epilácia? 

Pri prvom ošetrení v rámci vstupnej konzultácie laserová špecialistka vyhodnotí zdravotnú anamnézu, určí fototyp pokožky a nasadí špeciálne okuliare, ktoré chránia zrak pred laserovými lúčmi. 
 
Na ošetrovanú oblasť  postupne prikladáme hlavicu prístroja, ktorou prechádza laserový lúč a ktorá zároveň zabezpečuje chladenie. 


Staroslivosť po laserovom zákroku: 

Tesne po zákroku sa môže vyskytnúť jemné začervenanie, ktoré odznieva najčastejšie v priebehu niekoľkých hodín.
Pokožku Vám ošetríme prípravkom s obsahom ukľudňujúcich a antiseptických látok (Avene CICALFATE krém, Pantenol mlieko, detský púder ), v závislosti od ošetrovanej lokality.
S ich používaním je vhodné podľa potreby pokračovať aj v domácom prostredí. Po zákroku neodporúčame návštevu bazéna alebo sauny 24 hodín a vhodnejšie je umývanie a sprchovanie vlažnou vodou.
Pri zákrokoch na tvári počas celého roka a na tele v letných mesiacoch je potrebné chrániť pokožku laserovanej oblasti prípravkom so slnečným faktorom (odporúčame fyzikálny/minerálny filter 50, prípravky HELIOCARE)
Ošetrenú oblasť, hlavne tvár, sa neodporúča vystavovať slnku aspoň 2-3 týždne po zákroku, mohlo by dôjsť k vzniku neželaných hyperpigmentácii. 

Chlpy začnú vypadávať po 10-21 dňoch v závislosti od ošetrovanej lokality. 
Pri jemných chlpoch ich vypadávanie nepostrehnete. Podporiť vypadávanie chlpov môžete šetrným spôsobom - napríklad šúchaním kože uterákom po sprche, kúpeli.
Používanie iných druhov peelingu neodporúčame. 

Pre dosiahnutie čo najlepšieho a trvalého výsledku odporúčame dodržiavať intervaly ošetrení a počas cyklu ošetrení si chlpy nevytrhávať - s výnimkou dlhších prerušení / viac ako 3 mesiace/.

Ideálne počas cyklu ošetrení je skracovať a zastrihávať si zbytky vyrastajúcich chlpov /zastrihávačom chlpov/  na dĺžku 2 až 3 mm a dodržiavať odporučené termíny nasledujúceho sedenia laserovej epilácie. 

Odporúčané rozostupy ošetrení pre prvé 4. sedenia:

Tvár, horná pera, brada, Podbradok  3-5 týždňov
Podpazušie, bikiny 5-7 týždňov 
Intim, anál 4-5 týždňov 
Predkolenia 7-8 týždňov
Stehná, predlaktia 8-10 týždňov 

Muži
Chrbát, ramená, hrudník, brucho 7-8 týždňov

Termíny ošetrení vám vždy odporučí ošetrujúci personál na základe vstupnej konzultácie a individuálnych osobitostí. 


Je laserová epilácia bezpečná?

Laserové prístroje sa na epiláciu používajú už viac ako 30 rokov a ich bezpečnosť bola dokázaná v nespočetných klinických štúdiách. Náš epilačný laser Candela GentleLase PRO je špičkový prístroj od renomovaného amerického výrobcu Syneron-Candela. Prístroj získal certifikát na použitie v zdravotníckych zariadeniach od všetkých významných európskych a svetových organizácií.
 
Človek, ktorý uvažuje nad absolvovaním laserovej epilácie, by však mal dbať nielen na kvalitu prístroja, ale aj na výber seriózneho pracoviska. Absolvovať podobný zákrok v kozmetickom salóne s vidinou ušetrenia peňazí sa nevypláca. Nesprávnou manipuláciou, nesprávnym vyhodnotením kontraindikácií a rizík zákroku v dôsledku nedostatočne zaškoleného personálu v kozmetických salónoch vznikajú nepríjemné zdravotné následky v podobe popálenín a následných zmien pigmentácie pokožky.
 

Koľko ošetrení je potrebných aby chĺpky sme dosiahli trvalý efekt- hladkú kožu bez viditeľných chlpov? 

Laserový lúč ničí predovšetkým chĺpky v aktívnej rastovej fáze, pretože práve vtedy obsahujú najvyššiu koncentráciu melanínu. Chĺpky zasiahnuté laserom v tejto fáze už znovu nevyrastú. V rastovej fáze sa však za normálnych okolností nachádza len 15-25% všetkých chĺpkov a preto je nutné zákrok opakovať. Počet opakovaní závisí od viacerých faktorov ako napr. farba ochlpenia, farba pokožky a hrúbka chĺpkov. Po prvom ošetrení sa zbavíte približne 15-25% všetkých chĺpkov na ošetrenej oblasti, teda takej časti, ktorá sa počas ošetrenia nachádzala v aktívnej rastovej fáze.
 
Celkový počet ošetrení na kompletné odstránenie chĺpkov býva spravidla 4-7 sedení u žien a 6-9 sedení u mužov. 


Pre koho je laserová epilácia vhodná?

Vo všeobecnosti je laserová epilácia najúčinnejšia u ľudí s bledou pokožkou a tmavými chlpmi. Vyplýva to práve z toho, že tmavé chlpy obsahujú celkovo vyššiu koncentráciu melanínu, čo znamená že efektívnejšie absorbujú energiu z laserového lúča. Na zohriatie a kompletné spálenie chlpu a vlasového folikulu je teda potrebná menšia energia.
 
Moderné alexandritové epilačné lasery - Candela GentleLase PRO si však dokážu poradiť aj s relatívne bledými chĺpkami, ktoré obsahujú aspoň minimálne množstvo pigmentu. Pri bledších chĺpkoch pre dosiahnutie rovnakého efektu je potrebné rátať s väčším počtom ošetrení.

Indikáciou pre laserovú epiláciu je tiež folikulitída (zápal vlasových vačkov - folikulov), kde dosahujeme veľmi dobré výsledky už po prvom ošetrení.

Otváracie hodiny

Laser

Pon. - Sob.: 07:00 - 18:00

Len na objednávky


laser@assiduo.sk

+421 908 101 908

+421 908 908 944

+421 918 918 255

Rezervácia vyšetrenia

Služby

Fotorejuvenizácia

Laserová FOTOREJUVENIZÁCIA Candela GentleLASE PRO  Jedno z najmodernejších laserových neinvazívnych foriem FOTOomladenia pleti. Časovo nenáročné...

Zoznámte sa

Personál nášho centra

MUDr.
Moath Shatnawi

Gastroneterológ pre dospelých, primár

Zobraziť viac


Júlia Dorošinyiová

Recepcia

Zobraziť viac

MUDr.
Barbora Kadlečková (Zacharová)

Gastroenterológ pre dospelých

Zobraziť viac


Zuzana Kytková

Recepcia

Zobraziť viac

12

+

Interných špecialistov

16800

+

Spokojných pacientov

80000

+

Termínov vyšetrení

Referencie pacientov

References photo

Erika D.

Košice

Slovami sa to nedá popísať.. Veľké Ďakujem za všetko, za úžasnú starostlivosť vďaka ktorej sa cítim ako zdravý človek a som aj vďaka Vám už dlho v remisii.. ďakujem

References photo

Janka I.

Bratislava

Dobrý deň, nebyť ASSIDUA  a detskej doktorky MUDr. Juricovej, tak dcérka sa trápi v bolestiach a stále sme častými návštevníkmi interného oddelenia, gastro a laktózovej ambulancii a roky by sme museli zisťovať čo jej vlastne je a aký zápal v tele má. Ale tu pod jednou strechou, pár vyšetrení tesne po prepustení z nemocnice Kramáre vieme presne čo dcérke je a liečenie prebieha úplne v pohode v klude s úsmevom a bez hospitalizácie. Síce vstupná cena sa nám zvýšila, ale spokojnosť je na našej strane a preto odporúčam mladým starým ASSIDUO:-)

References photo

Martin Q.

Michalovce

Môj prvý kontakt s ASSIDUO začal mojim emailom na recepciu. Bol som toho času na tom veľmi zle (UC Mayo score 3) a doslova som prosil o pomoc. Promtnosť, ľudskosť a ochota pomôcť bola od prvého kontaktu očividná. Po preštudovaní mojej zdravotnej dokumentácie sa ma ujala pani primárka MUDr. Kadlečková. Bol som bezradný a odrazu mi niekto chcel pomôcť? Práve to ma inšpirovalo k tomu, aby som spojil všetky sily a moje znalosti a pracoval na knihe Zdravo a kreatívne venovanej pacientom s IBD. Na knihe som pracoval viac ako 2 roky s elitnými kuchármi, kamarátmi ktorých som nazval kuchári so srdcom. Na knihe spolupracovala aj pani primárka MUDr.Kadlečková a naša IBD psychologička Mgr. Malik. 12.júla 2019 som oslávil 2 roky v úplnej remisii ochorenia. Myslím, že to hovorí za všetko. Nekonečná vďaka celému ASSIDUO za starostlivosť, ktorá presahuje všetky mýty o zdravotníctve.

References photo

Peter M.

Bratislava

Ako dlhoročný klient centra rád konštatujem, že do relatívne skromného počtu moderných zdravotníckych zariadení u nás, pribudlo Assiduo, ktoré spĺňa nároky podstatne vyššie ako sme bežne zvyknutí. Príjemné prostredie,dobré technické vybavenie, progresívny spôsob objednávania a kontaktu s pacientom, a najmä veľmi milý spôsob komunikácie personálu predurčuje centrum byť vzorom, ako by to v našom zdravotníctve malo vyzerať.