Laserová epilácia Candela GentleLase PRO - svetová špička v laserovej epilácii


Čo je to laserová epilácia?

Laserová epilácia predstavuje v súčasnej dobe najúčinnejšiu metódu, pomocou ktorej vieme dosiahnuť trvalé odstránenie nežiadúceho ochlpenia v rôznych oblastiach na tele a na tvári.


Na akom princípe funguje laserová epilácia?

Základným princípom laserovej epilácie je tzv. selektívna fototermolýza - pôsobenie laserového lúča na melanín – farbivo, ktoré sa nachádza v maximálnej koncentrácii práve v cibuľkách chlpov v aktívnej rastovej fáze.  Melanín absorbuje energiu laserového lúča a dochádza k trvalému zániku vlasového folikulu. 

Náš alexandritový laser CANDELA gentleLASE PRO pracuje s vlnovou dĺžkou 755 nm, pri ktorej dochádza k vynikajúcej absorpcii svetelnej energie melanínom - čo zaručuje maximálnu efektivitu laserového ošetrenia. 
Výsledkom je hladká pokožka už po prvom ošetrení a trvalý efekt v čo najkratšom čase.

Unikátny systém chladenia  CRYO6  Zimmer robí laserovú epiláciu prijateľnou aj pre klientov s nižším prahom bolesti, ošetriť sa dajú veľmi komfortne aj veľmi citlivé oblasti - napr. intímne oblasti. 

Laserová epilácia okrem samotného ochlpenia odstraňuje aj ďalšie komplikácie súvisiace s odstraňovaním chĺpkov inými metódami, ako je zarastanie chlpov, zápaly, jazvy, pigmentové fľaky po vytrhávaní. 

Príprava na ošetrenie- pokyny pre klienta 

4 až 6 týždňov pred ošetrením sa vyhýbajte slnku, soláriu 
3 až 5 dní pred ošetrením nepoužívajte na ošetrovanú oblasť prípravky obsahujúce aktívne látky ako antibiotiká, AHA kyseliny
V deň ošetrenia nepoužívajte ani telové mlieko, olej, pri ošetreniach tváre je potrebné dôkladné odlíčenie 
Minimálne 4 týždne pred ošetrením si chĺpky nevytrhávajte, nevoskujte 
Minimálne dva týždne pred ošetrením nepoužívajte ani samoopaľovacie prípravky, nástreky
Chĺpky je možné odstraňovať bez korienkov – holením, depilačným krémom, skracovaním zastrihávačom.
Ideálna dĺžka chĺpkov pri vykonaní prvého ošetrenia je 1-3 mm (hmatateľné strnisko), nie DLHŠIE, preto odporúčame oholiť ošetrované oblasti nasledovne:                
▫️predkolenia – 3 – 5 dní pred zákrokom                  
▫️stehná – 5 – 7 dní pred zákrokom                          
▫️bikiny, intim, podpazušie – 1 – 2 dni pred zákrokom
▫️hrudník, brucho, chrbát u mužov – 1 – 2 dni pred zákrokom
▫️horná pera, brada – pri jemnejšom ochlpení (hlavne nad hornou perou a na rukách) nie je potrebné ochlpenie odstraňovať, pri tvrdšom ochlpení odporúčame chĺpky zastrihnúť - strojčekom na vlasy, bradu, zastrihávačom chlpov
Na ošetrenie bikín, intímnych oblastí si doneste bavlnené spodné prádlo - tangá nohavičky bielej alebo telovej farby


Ako prebieha laserová epilácia? 

Pri prvom ošetrení v rámci vstupnej konzultácie laserová špecialistka vyhodnotí zdravotnú anamnézu, určí fototyp pokožky a nasadí špeciálne okuliare, ktoré chránia zrak pred laserovými lúčmi. 
 
Na ošetrovanú oblasť  postupne prikladáme hlavicu prístroja, ktorou prechádza laserový lúč a ktorá zároveň zabezpečuje chladenie. 


Staroslivosť po laserovom zákroku: 

Tesne po zákroku sa môže vyskytnúť jemné začervenanie, ktoré odznieva najčastejšie v priebehu niekoľkých hodín.
Pokožku Vám ošetríme prípravkom s obsahom ukľudňujúcich a antiseptických látok (Avene CICALFATE krém, Pantenol mlieko, detský púder ), v závislosti od ošetrovanej lokality.
S ich používaním je vhodné podľa potreby pokračovať aj v domácom prostredí. Po zákroku neodporúčame návštevu bazéna alebo sauny 24 hodín a vhodnejšie je umývanie a sprchovanie vlažnou vodou.
Pri zákrokoch na tvári počas celého roka a na tele v letných mesiacoch je potrebné chrániť pokožku laserovanej oblasti prípravkom so slnečným faktorom (odporúčame fyzikálny/minerálny filter 50, prípravky HELIOCARE)
Ošetrenú oblasť, hlavne tvár, sa neodporúča vystavovať slnku aspoň 2-3 týždne po zákroku, mohlo by dôjsť k vzniku neželaných hyperpigmentácii. 

Chlpy začnú vypadávať po 10-21 dňoch v závislosti od ošetrovanej lokality. 
Pri jemných chlpoch ich vypadávanie nepostrehnete. Podporiť vypadávanie chlpov môžete šetrným spôsobom - napríklad šúchaním kože uterákom po sprche, kúpeli.
Používanie iných druhov peelingu neodporúčame. 

Pre dosiahnutie čo najlepšieho a trvalého výsledku odporúčame dodržiavať intervaly ošetrení a počas cyklu ošetrení si chlpy nevytrhávať - s výnimkou dlhších prerušení / viac ako 3 mesiace/.

Ideálne počas cyklu ošetrení je skracovať a zastrihávať si zbytky vyrastajúcich chlpov /zastrihávačom chlpov/  na dĺžku 2 až 3 mm a dodržiavať odporučené termíny nasledujúceho sedenia laserovej epilácie. 

Odporúčané rozostupy ošetrení pre prvé 4. sedenia:

Tvár, horná pera, brada, Podbradok  3-5 týždňov
Podpazušie, bikiny 5-7 týždňov 
Intim, anál 4-5 týždňov 
Predkolenia 7-8 týždňov
Stehná, predlaktia 8-10 týždňov 

Muži
Chrbát, ramená, hrudník, brucho 7-8 týždňov

Termíny ošetrení vám vždy odporučí ošetrujúci personál na základe vstupnej konzultácie a individuálnych osobitostí. 


Je laserová epilácia bezpečná?

Laserové prístroje sa na epiláciu používajú už viac ako 30 rokov a ich bezpečnosť bola dokázaná v nespočetných klinických štúdiách. Náš epilačný laser Candela GentleLase PRO je špičkový prístroj od renomovaného amerického výrobcu Syneron-Candela. Prístroj získal certifikát na použitie v zdravotníckych zariadeniach od všetkých významných európskych a svetových organizácií.
 
Človek, ktorý uvažuje nad absolvovaním laserovej epilácie, by však mal dbať nielen na kvalitu prístroja, ale aj na výber seriózneho pracoviska. Absolvovať podobný zákrok v kozmetickom salóne s vidinou ušetrenia peňazí sa nevypláca. Nesprávnou manipuláciou, nesprávnym vyhodnotením kontraindikácií a rizík zákroku v dôsledku nedostatočne zaškoleného personálu v kozmetických salónoch vznikajú nepríjemné zdravotné následky v podobe popálenín a následných zmien pigmentácie pokožky.
 

Koľko ošetrení je potrebných aby chĺpky sme dosiahli trvalý efekt- hladkú kožu bez viditeľných chlpov? 

Laserový lúč ničí predovšetkým chĺpky v aktívnej rastovej fáze, pretože práve vtedy obsahujú najvyššiu koncentráciu melanínu. Chĺpky zasiahnuté laserom v tejto fáze už znovu nevyrastú. V rastovej fáze sa však za normálnych okolností nachádza len 15-25% všetkých chĺpkov a preto je nutné zákrok opakovať. Počet opakovaní závisí od viacerých faktorov ako napr. farba ochlpenia, farba pokožky a hrúbka chĺpkov. Po prvom ošetrení sa zbavíte približne 15-25% všetkých chĺpkov na ošetrenej oblasti, teda takej časti, ktorá sa počas ošetrenia nachádzala v aktívnej rastovej fáze.
 
Celkový počet ošetrení na kompletné odstránenie chĺpkov býva spravidla 4-7 sedení u žien a 6-9 sedení u mužov. 


Pre koho je laserová epilácia vhodná?

Vo všeobecnosti je laserová epilácia najúčinnejšia u ľudí s bledou pokožkou a tmavými chlpmi. Vyplýva to práve z toho, že tmavé chlpy obsahujú celkovo vyššiu koncentráciu melanínu, čo znamená že efektívnejšie absorbujú energiu z laserového lúča. Na zohriatie a kompletné spálenie chlpu a vlasového folikulu je teda potrebná menšia energia.
 
Moderné alexandritové epilačné lasery - Candela GentleLase PRO si však dokážu poradiť aj s relatívne bledými chĺpkami, ktoré obsahujú aspoň minimálne množstvo pigmentu. Pri bledších chĺpkoch pre dosiahnutie rovnakého efektu je potrebné rátať s väčším počtom ošetrení.

Indikáciou pre laserovú epiláciu je tiež folikulitída (zápal vlasových vačkov - folikulov), kde dosahujeme veľmi dobré výsledky už po prvom ošetrení.

Otváracie hodiny

Laser

Pon. - Sob.: 07:00 - 18:00

Len na objednávky


laser@assiduo.sk

+421 908 101 908

+421 908 908 944

+421 918 918 255

Rezervácia termínu

Zoznámte sa

Personál nášho centra

Mgr.
Andrea Lehotská

Proktologická, IBD a endoskopická sestra

Zobraziť viac

MUDr.
Martin Stratený

Chirurg - proktológ

Zobraziť viac

MUDr.
Simoneta Hatiarová

Kožný lekár

Zobraziť viac

MUDr.
Dagmar Nemcsicsová

Detský gastroenterológ

Zobraziť viac

12

+

Interných špecialistov

16800

+

Spokojných pacientov

80000

+

Termínov vyšetrení

Referencie pacientov

References photo

Erika D.

Košice

Slovami sa to nedá popísať.. Veľké Ďakujem za všetko, za úžasnú starostlivosť vďaka ktorej sa cítim ako zdravý človek a som aj vďaka Vám už dlho v remisii.. ďakujem

References photo

Janka I.

Bratislava

Dobrý deň, nebyť ASSIDUA  a detskej doktorky MUDr. Juricovej, tak dcérka sa trápi v bolestiach a stále sme častými návštevníkmi interného oddelenia, gastro a laktózovej ambulancii a roky by sme museli zisťovať čo jej vlastne je a aký zápal v tele má. Ale tu pod jednou strechou, pár vyšetrení tesne po prepustení z nemocnice Kramáre vieme presne čo dcérke je a liečenie prebieha úplne v pohode v klude s úsmevom a bez hospitalizácie. Síce vstupná cena sa nám zvýšila, ale spokojnosť je na našej strane a preto odporúčam mladým starým ASSIDUO:-)

References photo

Martin Q.

Michalovce

Môj prvý kontakt s ASSIDUO začal mojim emailom na recepciu. Bol som toho času na tom veľmi zle (UC Mayo score 3) a doslova som prosil o pomoc. Promtnosť, ľudskosť a ochota pomôcť bola od prvého kontaktu očividná. Po preštudovaní mojej zdravotnej dokumentácie sa ma ujala pani primárka MUDr. Kadlečková. Bol som bezradný a odrazu mi niekto chcel pomôcť? Práve to ma inšpirovalo k tomu, aby som spojil všetky sily a moje znalosti a pracoval na knihe Zdravo a kreatívne venovanej pacientom s IBD. Na knihe som pracoval viac ako 2 roky s elitnými kuchármi, kamarátmi ktorých som nazval kuchári so srdcom. Na knihe spolupracovala aj pani primárka MUDr.Kadlečková a naša IBD psychologička Mgr. Malik. 12.júla 2019 som oslávil 2 roky v úplnej remisii ochorenia. Myslím, že to hovorí za všetko. Nekonečná vďaka celému ASSIDUO za starostlivosť, ktorá presahuje všetky mýty o zdravotníctve.

References photo

Peter M.

Bratislava

Ako dlhoročný klient centra rád konštatujem, že do relatívne skromného počtu moderných zdravotníckych zariadení u nás, pribudlo Assiduo, ktoré spĺňa nároky podstatne vyššie ako sme bežne zvyknutí. Príjemné prostredie,dobré technické vybavenie, progresívny spôsob objednávania a kontaktu s pacientom, a najmä veľmi milý spôsob komunikácie personálu predurčuje centrum byť vzorom, ako by to v našom zdravotníctve malo vyzerať.